Real Madrid kontra Alaves, wynik spotkania 5-0

Real Madrid zaprezentował się w wyśmienitej formie, miażdżąc Deportivo Alaves 5-0 w meczu 36. kolejki La Liga, który odbył się 14 maja 2024 roku na Estadio Santiago Bernabéu. Już do przerwy gospodarze prowadzili 3-0, dominując nad rywalem od pierwszego gwizdka. To spotkanie potwierdziło, że Królewscy są w znakomitej dyspozycji na finiszu sezonu, co może mieć kluczowe znaczenie w walce o tytuł mistrzowski.

Real Madrid vs Alaves - Relacja z meczu

14 maja 2024 roku kibice na Estadio Santiago Bernabéu byli świadkami prawdziwego piłkarskiego spektaklu. Real Madrid zmierzył się z Alaves w ramach 36. kolejki La Liga. Sędzią głównym tego starcia był Mateo Busquets Ferrer. Mecz zakończył się spektakularnym zwycięstwem "Królewskich", którzy pokonali swoich rywali aż 5-0.

Przebieg meczu minuta po minucie

Od samego początku meczu Real Madrid dominował nad rywalami, co zaowocowało szybkim objęciem prowadzenia. Już w 10. minucie Jude Bellingham otworzył wynik spotkania, wykorzystując doskonałe podanie Toniego Kroosa. Był to sygnał, że gospodarze są w znakomitej formie.

W 27. minucie Vinícius Júnior podwyższył prowadzenie na 2-0. Brazylijczyk świetnie wykorzystał asystę Eduardo Camavingi, sprawiając, że trybuny Estadio Santiago Bernabéu wybuchły radością.

Tuż przed przerwą, w 45. minucie, Federico Valverde dopełnił dzieła zniszczenia w pierwszej połowie, strzelając gola na 3-0 po podaniu Bellinghama. Real Madrid schodził do szatni z komfortową przewagą.

Druga połowa rozpoczęła się od żółtych kartek. W 50. minucie Rubén Duarte z Alaves otrzymał żółtą kartkę, a dwa minuty później do notesu sędziego trafił Vinícius Júnior, który również został ukarany kartonikiem.

Vinícius Júnior ponownie wpisał się na listę strzelców w 70. minucie, zdobywając swoją drugą bramkę w meczu. Asystował mu nie kto inny jak Jude Bellingham, który zanotował fantastyczny występ.

W 81. minucie młody utalentowany Arda Güler ustalił wynik spotkania na 5-0, strzelając swojego pierwszego gola w meczu. To był prawdziwy pokaz siły ze strony drużyny Carlo Ancelottiego.

Real Madrid całkowicie zdominował swoich rywali, nie pozostawiając im żadnych złudzeń. Kibice zgromadzeni na legendarnym stadionie mogli być dumni ze swojej drużyny, która zaprezentowała widowiskowy futbol i nie pozostawiła miejsca na jakiekolwiek wątpliwości co do wyniku.

Podsumowanie

Real Madrid pokazał prawdziwą klasę, wygrywając z Alaves 5-0. Jude Bellingham, Vinícius Júnior i reszta drużyny zagrali fantastycznie, a wynik mówi sam za siebie. Ten mecz to nie tylko trzy punkty, ale także demonstracja niebywałej skuteczności i zespołowego ducha. Kolejne wyzwania czekają na "Królewskich" w starciach z Real Betis, Borussia Dortmund i Las Palmas. Alaves z kolei będzie musiał szybko zapomnieć o tej porażce i skupić się na następnych meczach.