Mecz Alaves - Cadiz, wynik 1-0

W ostatnim starciu ligowym drużyna Alaves podejmowała Cadiz w ramach 21. kolejki La Liga. Mecz odbył się w Estadio de Mendizorroza, a ostateczny wynik to 1-0 na korzyść gospodarzy. Wynik na przerwę utrzymywał się na remisie 0-0, ale po drugiej połowie to Alaves cieszyło się z zwycięstwa.

Mecz piłki nożnej: Alaves kontra Cadiz

W dniu 19 stycznia 2024 roku o godzinie 20:00 na Estadio de Mendizorroza odbył się mecz pomiędzy drużynami Alaves i Cadiz w ramach 21. kolejki La Liga.

Spotkanie zakończyło się zwycięstwem gospodarzy, którzy pokonali gości 1-0. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0, a jedyną bramkę meczu zdobył Luis Rioja w 51. minucie, zapewniając swojej drużynie zwycięstwo.

Sędzią głównym tego starcia był Alejandro Muniz Ruiz z Hiszpanii, a oprócz bramki nie odnotowano innych istotnych wydarzeń.

Żółte kartki zostały pokazane zawodnikom obu drużyn, z kolei czerwone kartki nie zostały wywieszone.

Następne spotkania dla Alaves to starcia z Almerią, Barceloną oraz Villarrealem, natomiast Cadiz zmierzy się z Athletic Club, Villarrealem oraz Realem Betis.

Sprawozdanie z meczu

Atmosfera na Estadio de Mendizorroza była niesamowicie napięta, gdy obie drużyny wyszły na murawę. Kibice gorąco dopingowali swoje zespoły, tworząc niesamowite widowisko.

Początek meczu należał do gospodarzy, którzy stworzyli kilka groźnych sytuacji pod bramką gości. Jednak z każdą minutą Cadiz zaczął przejmować inicjatywę, co spowodowało dynamiczne i wyrównane zawody.

W drugiej połowie to Alaves wyszło na prowadzenie za sprawą Luisa Rioji, który znakomicie wykorzystał sytuację stworzoną przez swoich kolegów z drużyny. Po strzeleniu bramki atmosfera na stadionie osiągnęła zenit, a kibice zaczęli wiwatować, dopingując swoją drużynę do końcowego gwizdka.

W końcówce spotkania obie drużyny prowadziły zaciętą walkę o zwycięstwo, ale ostatecznie to Alaves cieszyło się z trzech punktów.

Żółte kartki sędzia pokazał zarówno gospodarzom, jak i gościom, co świadczy o zaciętości i zaangażowaniu zawodników w każdą akcję. Mimo to, czerwone kartki nie zostały wywieszone, co należy uznać za pozytywny aspekt tego spotkania.

Następne mecze dla obu drużyn zapowiadają się równie emocjonująco, a kibice z niecierpliwością oczekują kolejnych starć swoich ulubionych zespołów.