Spotkanie Alaves kontra Rayo Vallecano zakończone wynikiem 1-0

Wczoraj, 10 marca 2024 roku, na Estadio de Mendizorroza odbył się zacięty mecz pomiędzy drużynami Alaves i Rayo Vallecano w ramach 28. kolejki La Liga. Ostatecznie gospodarze zdołali pokonać rywali 1-0, utrzymując prowadzenie od pierwszej połowy, co przyniosło im cenne punkty w walce o ligowe punkty.

Relacja z przebiegu meczu Alaves vs Rayo Vallecano

Na Estadio de Mendizorroza w dniu 10 marca 2024 roku odbyło się spotkanie pomiędzy drużynami Alaves i Rayo Vallecano w ramach 28. kolejki La Liga. Sędzią głównym tego starcia był José Luis Munuera Montero z Hiszpanii.

Obydwie drużyny zaprezentowały się dzielnie, ale to gospodarze z Alaves wyszli zwycięsko z tego starcia, pokonując Rayo Vallecano 1-0.

Na boisku panowała niesamowita atmosfera, a kibice dopingowali swoje drużyny przez całe spotkanie. Piłkarze obu ekip dawali z siebie wszystko, starając się zapewnić swoim drużynom zwycięstwo.

W 44. minucie to Andoni Gorosabel zdobył bramkę dla Alaves, ustalając wynik meczu na 1-0. Asystę przy tej bramce zanotował Antonio Blanco, który świetnie zagrał w tym spotkaniu.

Na przestrzeni meczu sędzia pokazał kilka żółtych kartek. W drużynie gospodarzy kartonik otrzymał Abdelkabir Abqar w 28. minucie. Natomiast w zespole gości kartki obejrzały Isi Palazón (13') oraz Alfonso Espino (30').

Niestety nie obyło się bez emocji, gdyż jednemu z piłkarzy Alaves pokazano czerwoną kartkę, co miało wpływ na przebieg dalszej części meczu.

Po zakończonym spotkaniu, zarówno Alaves, jak i Rayo Vallecano mają już plany na kolejne mecze. Dla Alaves kolejno czekają starcia z Athletic Club, Real Sociedad oraz Granada CF. Natomiast Rayo Vallecano zmierzy się z drużynami Real Betis, Celta Vigo oraz Getafe.