Na obiekcie Power Horse Stadium miało miejsce spotkanie Almeria vs Alaves - wynik 0-3

W ostatnim meczu ligowym La Liga drużyna Alaves odniosła pewne zwycięstwo nad Almerią, kończąc mecz wynikiem 3-0. Spotkanie odbyło się w Power Horse Stadium, a pierwsza połowa zakończyła się prowadzeniem Alaves 1-0. Wygrana Alaves pozwoliła drużynie umocnić się w ligowej tabeli.

La Liga: Almeria 0-3 Alaves

Data i godzina meczu: 2024-01-26 20:00

Miejsce rozgrywki: Power Horse Stadium

Sędzia Główny: Miguel Angel Ortiz Arias (Hiszpania)

Spotkanie pomiędzy Almerią a Alaves przyniosło emocje, zwycięstwo gości oraz wiele żółtych kartek. Atmosfera na stadionie była rozgrzana, a kibice nie zawiedli, wspierając swoje drużyny przez cały mecz.

Od samego początku obie drużyny starały się zaprezentować swoje umiejętności, jednak to Alaves wyszło na prowadzenie w 10. minucie za sprawą Samu Omorodiona, który wykorzystał asystę Carlosa Vicente. Do przerwy goście utrzymywali minimalną przewagę.

Druga połowa to kolejne emocje - Luis Rioja podwyższył prowadzenie dla Alaves w 52. minucie. Mimo starań Almerii, to goście byli bardziej skuteczni, a w 88. minucie to ponownie Samu Omorodion wpisał się na listę strzelców, tym razem z asystą C. Benavídeza.

Na boisku nie obyło się także bez kartek - zarówno gospodarze, jak i goście zasłużyli na żółte kartki. Edgar González został ukarany w barwach Almerii, a Andoni Gorosabel oraz Ander Guevara w drużynie Alaves. Czerwone kartki nie zostały przyznane.

Po tym zwycięstwie Alaves czeka starcie z Barceloną, a Almeria zmierzy się z Valencią, Athletic Club oraz Granadą CF. Czy obie drużyny utrzymają swoją formę w nadchodzących meczach? Emocje w La Liga nie słabną!