Spotkanie Alaves kontra Real Sociedad, wynik końcowy 0-1

W meczu 30. kolejki hiszpańskiej La Liga drużyna Alaves podejmowała Real Sociedad na Estadio de Mendizorroza. Spotkanie zakończyło się minimalnym zwycięstwem 0-1 na korzyść Realu Sociedad, którzy zdobyli bramkę decydującą o losach pojedynku. Mecz odbył się 31 marca 2024 roku o godzinie 16:30, a wynik na przerwę wskazywał na remis 0-0. W dniu 2 kwietnia 2024 roku, na podstawie tych informacji, przynosimy relację z tego starcia.

Relacja z przebiegu meczu piłki nożnej Alaves - Real Sociedad

Estadio de Mendizorroza gościło emocjonujące starcie pomiędzy drużynami Alaves i Real Sociedad w ramach La Liga. Mecz odbył się w dniu 31 marca 2024 roku o godzinie 16:30. Na murawie zobaczyliśmy zaciętą rywalizację, która ostatecznie zakończyła się zwycięstwem gości 0-1.

Przez pierwszą połowę obie ekipy starały się narzucić swoje warunki, jednak żadna z nich nie potrafiła pokonać bramkarzy. Wynik do przerwy pozostał niezmieniony - 0-0, ale emocje rosły wraz z każdą minutą.

Drugą połowę rozpoczęliśmy z jeszcze większym zaangażowaniem. W 59. minucie Real Sociedad wyszedł na prowadzenie za sprawą Jon'a Pacheco, który skutecznie wykorzystał podanie od A. Zakharyana, ustalając wynik na 0-1. Gospodarze ruszyli do ataku, ale nie potrafili odrobić straty.

Spotkanie nie obyło się bez kontrowersji - w 62. minucie Ander Guevara z Alaves oraz w 86. minucie Abdelkabir Abqar otrzymali żółte kartki. Z kolei w drużynie gości kartkami ukarani zostali Mikel Merino (80') oraz Jon Pacheco (89').

Niestety, emocje sięgnęły zenitu w końcówce meczu, kiedy to sędzia pokazał czerwoną kartkę jednemu z zawodników gospodarzy. W drużynie Real Sociedad również padła czerwona kartka dla jednego z graczy.

Wynik 0-1 na korzyść Real Sociedad oznacza, że goście opuszczają Estadio de Mendizorroza z pełnymi punktami. Dla obu drużyn to kolejna lekcja przed kolejnymi meczami. Alaves zmierzy się z Granada CF, Atletico Madrid oraz Celtą Vigo, natomiast Real Sociedad czekają starcia z Almerią, Getafe i Realem Madryt.