Mecz Alaves kontra Mallorca, wynik 1-1

W sobotni wieczór na Estadio de Mendizorroza drużyny Alaves i Mallorca podzieliły się punktami po zaciętym pojedynku, który zakończył się remisem 1-1. Mecz ten odbył się w ramach 26. kolejki La Liga i choć żadna z ekip nie zdołała osiągnąć zwycięstwa, to zapewniły kibicom pełne emocji starcie. Pomimo starań obu zespołów, wynik na przerwę pozostawał bez zmian, lecz w drugiej połowie padły bramki, które ustaliły ostateczny rezultat.

Przebieg meczu Alaves - Mallorca: Remis 1-1

Mecz pomiędzy drużynami Alaves i Mallorca, rozegrany na Estadio de Mendizorroza w ramach 26. kolejki La Liga, przyciągnął uwagę kibiców piłki nożnej. Sędzia główny, Victor Garcia Verdura, miał pełnie nadzoru nad starciem dwóch rywali.

Atmosfera na stadionie była gęsta od emocji, a zawodnicy obu drużyn rozpoczęli spotkanie z determinacją w oczach. Pierwsza połowa nie przyniosła bramek, ale była pełna zaciętych pojedynków i szybkich akcji.

W 76. minucie to gospodarze wyszli na prowadzenie za sprawą Celso Benavídeza, który strzałem precyzyjnie pokonał bramkarza Mallorki. Asystę przy tej bramce zanotował Luis Rioja, co tylko podkręciło tempo spotkania.

Mallorca nie zamierzała się poddać i w końcówce meczu, dokładnie w 88. minucie, to oni zdobyli bramkę na wagę remisu. Matija Nastasić był bohaterem gości, wyrównując stan meczu po rzucie rożnym.

Obie drużyny starły się mężnie, co zaowocowało kilkoma żółtymi kartkami. Nacho Vidal z Mallorki został ukarany w 54. minucie, a Cyle Larin dołączył do niego otrzymując kartkę w doliczonym czasie gry, w 90. minucie.

Na czerwone kartki nie zanotowano żadnych przypadków w tej potyczce.

Po końcowym gwizdku sędziego, wynik meczu wyraźnie pokazywał równość sił obu drużyn - 1-1. Teraz zarówno Alaves, jak i Mallorca, będą przygotowywać się do kolejnych wyzwań. Dla Alaves to spotkania z Osasuną, Rayo Vallecano i Athletic Club, natomiast Mallorca zmierzy się z Real Sociedad, Gironą i Barceloną.