Dnia 2023-10-29 20:00 miał miejsce mecz Atletico Madrid vs Alaves - 2-1

W emocjonującym starciu jedenastej kolejki La Liga, Atletico Madrid pokonało Alaves 2-1 w niedzielę, 29 października 2023 roku. Mecz rozegrano o godzinie 20:00 na Estádio Cívitas Metropolitano, a sędzią spotkania był Alejandro Muniz Ruiz z Hiszpanii. Atletico zdecydowanie zdominowało pierwszą połowę, kończąc ją z przewagą dwóch bramek. Mimo nieustępliwej walki Alaves w drugiej części meczu, Madrytczykom udało się utrzymać prowadzenie do końca.

Kolejne Mecze

Następne mecze dla Atletico Madrid: Las Palmas, Celtic, Villarreal.

Następne mecze dla Alaves: Deportivo Murcia, Almeria, Barcelona.

Relacja z Meczu

W sobotni wieczór, pod rozgwieżdżonym niebem madryckiego Estádio Cívitas Metropolitano, Atletico Madrid zmierzyło się z drużyną Alaves w 11. kolejce La Liga. W atmosferze napięcia i ekscytacji, obie drużyny rozpoczęły mecz pełne zapału i determinacji.

Atletico Madrid, prowadzone przez niepowstrzymanego Rodrigo Riquelme, otworzyło strzelanie w 26. minucie, kiedy to po precyzyjnej asyście Álvaro Morata, zdołał umieścić piłkę w siatce Alaves. Morata, nie dość, że był inicjatorem pierwszego celu, to jeszcze pod koniec pierwszej połowy, dzięki asyście od Koke, podwyższył wynik na 2-0. Zespół gospodarzy zszedł na przerwę z dwubramkowym prowadzeniem, a ich kibice z utęsknieniem czekali na dalszy przebieg meczu.

Drugą połowę meczu charakteryzowało zacięte rywalizowanie i szereg kontrowersji. W 71. minucie zarówno Mario Hermoso jak i Marcos Llorente z Atletico Madrid oraz Rubén Duarte z Alaves zostali ukarani żółtymi kartkami przez sędziego meczu, Alejandro Muniz Ruiz. Zaledwie dwanaście minut później, sędzia wydał kolejną żółtą kartkę dla bramkarza Atletico Madrid, Jana Oblaka. Gra stała się coraz bardziej napięta, a emocje sięgały zenitu.

W 85. minucie, Ianis Hagi z Alaves również otrzymał żółtą kartkę, dodając jeszcze więcej napięcia do tej już i tak elektryzującej atmosfery. W końcu, w 90. minucie, Alaves zdołało złamać obronę Atletico Madrid, kiedy Guevara, po asyście od I. Hagi, zdołał skierować piłkę do siatki. Wynik końcowy 2-1 dla Atletico Madrid oznaczał koniec tej intensywnej rywalizacji.

Atletico Madrid teraz z niecierpliwością czeka na swoje kolejne mecze z Las Palmas, Celticem i Villarreal, podczas gdy Alaves będzie musiało stawić czoła Deportivo Murcia, Almerii i Barcelonie. Wszyscy jesteśmy ciekawi, jakie emocje przyniosą te nadchodzące mecze.