Na stadionie Estadio de Mendizorroza odbył się mecz Alaves - Almeria zakończony wynikiem 1-0

W emocjonującym spotkaniu z ligi La Liga drużyny Alaves i Almeria zmierzyły się na Estadio de Mendizorroza. Mecz zakończył się wynikiem 1-0 na korzyść Alaves. Pomimo braku bramek w pierwszej połowie, obie drużyny zaprezentowały dynamiczną grę. Spotkanie było sędziowane przez Juana Luisa Pulido Santanę z Hiszpanii.

Mecz pomiędzy drużynami: Alaves oraz Almeria

W dniu 5 listopada 2023 roku o godzinie 13:00 na Estadio de Mendizorroza odbył się mecz pomiędzy drużynami Alaves i Almeria, w ramach 12. kolejki La Liga.

Sprawozdanie z meczu

Otoczka meczowa na Estadio de Mendizorroza zapowiadała wiele emocji, gdyż obie drużyny przystąpiły do starcia w dobrej formie. Od początku spotkania obserwowaliśmy zaciętą walkę na boisku. Zarówno Alaves, jak i Almeria, starały się narzucić swoje warunki gry, co prowadziło do wielu niebezpiecznych sytuacji pod bramkami.

Pierwsza połowa nie przyniosła bramek, jednak obie drużyny miały swoje szanse, które sprawiły, że kibice trzymali się na ławkach z niecierpliwością oczekując na kolejne akcje. W drugiej połowie emocje sięgnęły zenitu, gdyż to właśnie w 79. minucie A. Sedlar strzelił gola na 1-0 dla gospodarzy, ustalając tym samym wynik meczu.

Spotkanie upłynęło pod znakiem dużego zaangażowania obu drużyn, co przełożyło się na liczbę kartek. Kartki żółte zostały pokazane m.in. Andoniemu Gorosabelowi z Alaves w 25. minucie oraz Gonzalo Melero, Luísowi Maximiano i Lucasowi Robertone z Almeria.

Ostatecznie Alaves odniosło zwycięstwo 1-0 nad Almerią, co pozwoliło im umocnić swoją pozycję w tabeli La Liga.

Po tym zwycięstwie drużyna Alaves z pewnością będzie pełna wiary w swoje umiejętności, przystępując do kolejnych spotkań. Ich najbliżsi rywale to Barcelona, Granada CF i Mallorca. Z kolei drużyna Almeria będzie musiała podnieść się po porażce i skoncentrować na kolejnych meczach przeciwko Real Sociedad, Getafe i Real Betis.