Dnia 2024-03-16 20:00 na stadionie San Mamés Barria miał miejsce mecz między Athletic Club oraz Alaves zakończony wynikiem 2-0

W meczu kolejki 29 hiszpańskiej La Liga, rozegranym w San Mamés Barria, drużyna Athletic Club pokonała Alaves 2-0. Spotkanie to miało miejsce 2 dni temu, 16 marca o godzinie 20:00. Gospodarze osiągnęli prowadzenie już przed przerwą i utrzymali je do końcowego gwizdka sędziego, zapewniając sobie kolejne cenne punkty w walce o pozycję w tabeli.

Potężna wygrana Athletic Club nad Alaves

La Liga w San Mamés Barria gościła mecz 29. kolejki pomiędzy drużynami Athletic Club i Alaves. Spotkanie rozpoczęło się o godzinie 20:00, a na boisku zagoszczął sędzia główny Alejandro Muniz Ruiz z Hiszpanii.

Początek spotkania obfitował w intensywne akcje z obu stron, jednak to gospodarze szybko objęli prowadzenie. W 32. minucie Gorka Guruzeta strzelił pierwszego gola dla Athletic Club po asyście Nico Williamsa, wprowadzając emocje na trybuny San Mamés Barria. Pięć minut później Guruzeta ponownie zapisał się na listę strzelców, podnosząc prowadzenie swojej drużyny na 2-0.

Po przerwie drużyny nie zdołały zmienić wyniku, choć emocji nie brakowało. W 54. minucie Nico Williams otrzymał żółtą kartkę, a w końcówce spotkania Raúl García dołączył do kolegi z drużyny w karcie. Po stronie gości żółte kartki zobaczyli Carlos Benavídez (80'), Abdelkabir Abqar (86') i Antonio Blanco (90').

Mimo wzmożonych starań obu zespołów, wynik nie uległ zmianie, a sędzia nie musiał wyciągać czerwonych kartek w trakcie tego starcia.

Athletic Club triumfuje nad Alaves z wynikiem 2-0, zbierając cenne punkty w La Liga. Kibice mogą być dumni z występu swoich ulubieńców, a drużyny już szykują się do kolejnych wyzwań. Athletic Club zmierzy się z Real Madrid, Mallorca i Villarrealem, natomiast Alaves spotka się z Real Sociedad, Granadą CF oraz Atletico Madrid.