Granada CF vs Alaves, wynik spotkania - 2-0

Wczoraj, 14 kwietnia 2024 roku, na Estadio Nuevo Los Cármenes odbył się mecz pomiędzy Granada CF a Alaves w ramach 31. kolejki La Liga. Gospodarze pewnie pokonali rywali 2-0, prowadząc już 2-0 na przerwę.

Granada CF 2-0 Alaves: Kontrola gospodarzy na Estadio Nuevo Los Cármenes

Mecz pomiędzy Granada CF a Alaves na Estadio Nuevo Los Cármenes przyniósł zwycięstwo gospodarzy, którzy skutecznie kontrolowali przebieg spotkania. Od pierwszych minut widać było determinację zawodników Granady, którzy chcieli zapewnić swoim kibicom radość i trzy punkty.

Mocne uderzenie zespołu Granada od razu zaowocowało bramką już w 9. minucie. To M. Uzuni zasilił listę strzelców, wykorzystując świetne podanie od kolegi. Alaves próbowało odpowiedzieć, ale defensywa gospodarzy była nieugięta.

Drugie trafienie dla Granady padło w 38. minucie, kiedy to L. Boyé umieścił piłkę w siatce, asystującemu Sergio Ruizowi. Zespół gości miał problemy z przełamaniem obrony Granady, która stała na wysokim poziomie przez całe spotkanie.

Atmosfera na stadionie była niesamowita, kibice wspierali swoją drużynę, a piłkarze rewanżowali się dobrą grą i bramkami. Sędzia główny, Victor Garcia Verdura, miał pełne ręce roboty przy kartkach, zarówno te żółte jak i czerwone były rozdawane w trakcie meczu.

W drugiej połowie Granada kontrolowała tempo gry, nie pozwalając rywalowi na zbyt wiele. Obie drużyny otrzymały żółte kartki, ale czerwone karty nie padły ani po stronie gospodarzy, ani gości.

Po końcowym gwizdku wynik brzmiał 2-0 dla Granada CF. To zasłużone zwycięstwo, które daje im pewność siebie przed kolejnymi meczami. Z kolei Alaves będzie musiał popracować nad skutecznością, aby odnieść pozytywne rezultaty w najbliższych spotkaniach.

Następne mecze dla Granada CF to starcia z Athletic Club, Osasuną i Sevillą, natomiast Alaves zmierzy się z Atletico Madryt, Celtą Vigo oraz Valencią. Miejmy nadzieję, że te spotkania przyniosą równie wiele emocji co to, które mieliśmy okazję obserwować na Estadio Nuevo Los Cármenes.