Na stadionie Estadio de Mendizorroza odbyło się spotkanie między Alaves oraz Celta Vigo: 3-0

W ostatnim meczu ligowym, który odbył się w Estadio de Mendizorroza, drużyna Alaves podejmowała Celta Vigo w ramach 33. kolejki La Liga. Mimo bezbramkowego remisu na przerwę, ostatecznie to gospodarze wyszli zwycięsko, pokonując rywali z wynikiem 3-0. Spotkanie miało miejsce 27 kwietnia 2024 roku o godzinie 16:30, co oznacza, że od tego momentu minęło już dwa dni.

Relacja z przebiegu meczu Alaves - Celta Vigo

Alaves podejmował na własnym stadionie, Estadio de Mendizorroza, drużynę Celtę Vigo w ramach 33. kolejki La Ligi. Mecz rozpoczął się o godzinie 16:30 w gorącym nastroju kibiców, którzy licznie przybyli na to starcie. Sędzia główny Juan Luis Pulido Santana z Hiszpanii prowadził spotkanie, które zapowiadało się emocjonująco.

Pierwsza połowa nie przyniosła bramek, choć obie drużyny starały się narzucić swoje warunki gry. Mocne starcie na środku pola, liczne wrzutki na pole karne, ale defensywy obu zespołów radziły sobie skutecznie. Wynik do przerwy pozostawał bez zmian - 0:0.

Druga połowa okazała się znacznie bardziej pasjonująca. W 48. minucie G. Simeone zapisał się na listę strzelców, otwierając wynik na korzyść gospodarzy po podaniu Kike Garcíi. Alaves objął prowadzenie 1:0, a kibice oszaleli z radości na trybunach.

Nie minęło wiele czasu, a w 54. minucie to Jon Guridi podwyższył prowadzenie swojej drużyny na 2:0. Celta Vigo miała trudności z odrobieniem strat, a Alaves grał zdecydowanie i skutecznie.

W 86. minucie C. Benavídez strzelił trzeciego gola dla Alaves po asyście Álexa Soli, ustalając wynik meczu na 3:0. Goście nie potrafili odpowiedzieć, a gospodarze cieszyli się z pewnego zwycięstwa na własnym boisku.

Obie drużyny otrzymały żółte kartki w trakcie meczu. W drużynie gospodarzy Rubén Duarte, Antonio Blanco i Antonio Sivera zostali ukarani kartkami, natomiast po stronie gości żółte kartki otrzymali Carles Pérez, Óscar Mingueza oraz Hugo Álvarez.

Na boisku nie padły czerwone kartki, jednak emocje sięgały zenitu w końcówce spotkania. Zwycięstwo Alaves nad Celtą Vigo pozwoliło im na wzmocnienie swojej pozycji w lidze.

Po tym zwycięstwie Alaves ma przed sobą kolejne trudne spotkania, mierząc się z Valencia, Gironą i Realem Madryt. Natomiast Celta Vigo czekają starcia z Villarrealem, Atletico Madryt oraz Athletic Bilbao. Kibice mieli okazję oglądać emocjonujący mecz, który na pewno na długo pozostanie w ich pamięci.