Alaves vs Barcelona, wynik spotkania: 1-3

W sobotę, 3 lutego 2024 roku, drużyna FC Barcelona odniosła zwycięstwo nad Alaves 3:1 w meczu rozgrywanym na Estadio de Mendizorroza. Mecz ten odbył się w ramach 23. kolejki La Liga, a gospodarze mieli okazję zmierzyć się z jednym z czołowych zespołów ligi. Barcelona objęła prowadzenie już w pierwszej połowie, utrzymując wynik 1:0 do przerwy. Ostateczny wynik 3:1 na korzyść Barcelony został potwierdzony po pełnym czasie gry, czyniąc go kolejnym sukcesem drużyny w walce o mistrzostwo.

Relacja z meczu Alaves - Barcelona

Dnia 3 lutego 2024 roku na Estadio de Mendizorroza odbył się emocjonujący mecz piłki nożnej pomiędzy drużyną Alaves a słynną Barceloną. Atmosfera była niesamowita, kibice dopingowali swoje drużyny od pierwszej do ostatniej minuty.

Mecz rozpoczął się o godzinie 17:30, a sędzią głównym był Juan Martinez Munuera.

Goście szybko objęli prowadzenie, gdy w 22 minucie R. Lewandowski strzelił gola, asystując İ. Gündoğanowi, i ustalając wynik na 0-1.

W pierwszej połowie żadna z drużyn nie zdobyła kolejnych bramek, co utrzymało wynik do przerwy na korzyść Barcelony 0-1.

Po przerwie İ. Gündoğan podwyższa wynik na 0-2 w 49 minucie, strzelając bramkę, asystowany przez Pedriego.

Alaves szybko odpowiedziało, zmniejszając straty do 1-2. Bramkę zdobył Samu Omorodion w 51 minucie.

Jednak Barcelona nie zamierzała odpuszczać, i w 63 minucie Vitor Roque ponownie podwyższył prowadzenie, ustalając wynik na 1-3.

Mecz nie obył się bez emocji. Kilku zawodników otrzymało żółte kartki, a Vitor Roque z Barcelony został ukarany czerwoną kartką w 72 minucie.

Następne mecze dla Alaves to starcia z zespołami Villarreal, Real Betis i Mallorca, natomiast Barcelona zmierzy się z Granada CF, Celtą Vigo oraz Napoli.

Barcelona odniosła zwycięstwo z wynikiem 1-3 w meczu z Alaves, pokazując swoją dominację na boisku, mimo pewnej determinacji gospodarzy.