Dnia 2023-11-12 15:15 na stadionie Estadi Olímpic Lluís Companys odbyło się spotkanie Barcelona - Alaves zakończone wynikiem 2-1

W emocjonującym starciu dwóch potęg hiszpańskiej piłki nożnej, Barcelona pokonała Alaves 2-1 w meczu 13. kolejki La Liga. Spotkanie, które odbyło się na Estadi Olímpic Lluís Companys, dostarczyło kibicom wiele powodów do radości i emocji. Pomimo prowadzenia Alaves na przerwę, Barcelona zdołała odwrócić losy spotkania i odnieść cenne zwycięstwo. Wynik ten z pewnością wpłynie na układ tabeli i walkę o tytuł mistrza Hiszpanii.

Relacja z meczu: Barcelona - Alaves

Mecz pomiędzy drużynami Barcelona i Alaves odbył się w ramach 13. kolejki La Liga na Estadi Olímpic Lluís Companys. Spotkanie rozpoczęło się o godzinie 15:15. Drużyna gości szybko objęła prowadzenie za sprawą Samu Omorodiona, który zdobył bramkę już w 1. minucie meczu, po asyście Javi Lópeza. Barcelona nie zdołała odrobić strat do przerwy, a wynik na przerwę wynosił 0-1 na korzyść Alaves.

W drugiej połowie gry sytuacja uległa zmianie, gdyż to zawodnicy Barcelony przejęli inicjatywę. W 53. minucie Robert Lewandowski doprowadził do wyrównania, wykorzystując asystę J. Koundé. W kolejnych minutach Barcelona nie zwalniała tempa, a Lewandowski ponownie wpisał się na listę strzelców w 78. minucie, ustalając wynik spotkania na 2-1. Po tej bramce żadne zespoły nie potrafiły już zmienić wyniku.

W trakcie meczu arbiter Mateo Busquets Ferrer ukarał żółtymi kartkami Roberta Lewandowskiego (62') oraz İlkaya Gündoğana (90') z drużyny gospodarzy, a także Rubéna Duartego (75') z drużyny przeciwników. Nie odnotowano przypadków czerwonych kartek dla żadnej z drużyn.

Następne mecze dla Barcelony to starcia z Rayo Vallecano, FC Porto oraz Atletico Madrid. Natomiast Alaves zmierzy się z zespołami Granada CF, Mallorca oraz Las Palmas.