Na obiekcie Estadio de Mendizorroza miał miejsce mecz Alaves vs Las Palmas: 0-1

Drużyny Alaves i Las Palmas spotkały się w emocjonującym meczu w ramach La Liga. Las Palmas zdołało wygrać 1-0 w meczu, który odbył się na Estadio de Mendizorroza. Wynik na przerwę wskazywał na prowadzenie drużyny Las Palmas 1-0. Mecz odbył się 9 grudnia 2023 roku o godzinie 13:00 w ramach 16. kolejki La Liga.

Sprawozdanie z meczu

Emocjonujący mecz piłki nożnej rozegrany na Estadio de Mendizorroza zakończył się zwycięstwem gości. Mecz był pełen energii od pierwszego gwizdka sędziego, a kibice nie mogli oderwać wzroku od boiska.

Las Palmas objęło prowadzenie w 31. minucie za sprawą Kiriana Rodrígueza, który skutecznie wykorzystał asystę Alberto Moleiro. Bramka ta wywołała euforię wśród fanów gości, a zespół Alaves musiał podjąć walkę, by odrobić straty.

Spotkanie było bardzo zacięte, co potwierdzają żółte kartki, jakie otrzymali zawodnicy obu drużyn. W 8. minucie kartonik zobaczył Sergi Cardona z Las Palmas, a kolejne zostały przyznane Javierowi Muñozowi (33'), Marvinowi Parkowi (90') oraz Cristianowi Herrrze (90'). Środkowa część meczu była pełna energicznej gry i walki o kontrolę nad boiskiem, jednak żadna z drużyn nie zdołała zmienić wyniku.

Na początku drugiej połowy, w 48. minucie, żółtą kartkę otrzymał Abdelkabir Abqar, a ostatnie kartoniki padły w doliczonym czasie gry - Rafa Marín i Andoni Gorosabel (90'). Niestety, żadna drużyna nie zdołała powiększyć dorobku bramkowego, mimo zażartej walki na boisku.

Mimo zażartej walki, żadna z drużyn nie zdołała zmienić wyniku i to goście opuścili boisko z trzema punktami. Kibice mogą być pewni, że emocje na Estadio de Mendizorroza były tego dnia na najwyższym poziomie.

Przed drużynami Alaves i Las Palmas kolejne trudne starcia. Gospodarze zmierzą się z Gironą, Realem Madryt oraz Realem Sociedad, natomiast goście zmierzą się z Cadiz, Athletic Club oraz Barceloną.